Páteční novinky 4.

Páteční novinky 4.

Co byste řekli na tiskárnu co vám vytiskne doma bonbony nebo na nealkoholický Guinness? To, a ještě další novinky najdete níž. Hezký pátek všem!

Katjes už bonbony tiskne pomocí 3D tiskárny

Food Navigator

Firma Katjes přišla na trh jako první s tiskárnou, která vytiskne bonbony. The Magic Candy Factory, jak se ji říká, vytiskne asi za pět minut bonbon o hmotnosti 15 - 20 gramů. Umí 12 tvarů a 10 příchutí a barev. Na prodejně v Berlíně mohou již návštěvníci vidět tiskárnu v akci. Pro distribuci do domácností ale musí firma ještě vylepšit software, který zatím není uživatelsky "friendly". Dovedete si představit mít doma tiskárnu na bonbony?

Nové léčivo na snížení cholesterolu

MNT

Repatha by měla sloužit především lidem, u kterých nezabírají "běžné" léčebné postupy. Zejména potom pacientům trpícím familiární hypercholesterolémií nebo aterosklerózou. Její účinek - velmi zjednodušeně - spočívá v blokování proteinu, který má na svědomí snižování počtu receptorů na LDL cholesterol (možná znáte spíše pod názvem špatný) v játrech. Ten se potom hromadí v krvi a může způsobovat komplikace vedoucí ke kardiovaskulárním onemocněním. Na českém trhu není zatím dostupný.

Plýtvání jídlem

Cuketka

Pan Cuketka udělal pěkný přehled toho, kam si jít pro informace, když chcete něco objektivně posoudit a to v případě plýtvání jídla. Problémem je, že se lidem tyhle brožury nechtějí číst, jelikož krásně udělaná aktivistická stránka, kde se točí jedno heslo za druhým je poutavější a přináší stručné informace. Tomuhle nemohou 50 stránkové brožury dávající dohromady případové studie konkurovat. Nicméně "složitostí" a bohatým obsahem můžou lidem už při pouhém otevření ukázat, že se celá problematika nedá vtěsnat mezi pár hesel a je to opravdu complicated.

Guinness má zero verzi

Beverage Daily

Guinness přichází na trh s nealkoholickou verzí svého tmavého moku. Má to však hned ale. Bude se prodávat jenom v Indonésii, protože tam už není tak snadné prodávat alkoholické nápoje obzvlášť v minimarketech. Potřebují tak nabídnout svým zákazníkům něco jiného - nealkoholického. Škoda, už jsem si začala představovat, že to bude chutnat jako kafe nebo jiná kofola nebo něco takového. Kdybyste někdo měl cestu, jednu plechovku prosím!

Máme dalšího viníka - sůl

MailOnline

Zatímco se Jamie Oliver snaží bojovat s cukrem skrze speciální daně a petice, uvádí se do řad další viník - sůl. Údajně každý gram soli denně navíc zvyšuje riziko obezity o 25%. To je velmi odvážné tvrzení. Článek je důležité dočíst do konce, kde se tvrdí, že musíme brát obezitu jako komplexní problém a co se týče přímého vztahu soli ještě provést další šetření, které bude lépe metodicky vedeno.