Páteční novinky 5.

Páteční novinky 5.

Sice máme pondělí, ale já mám tady ještě rest z pátku. Sešlo se toho minulý týden nějak moc, o víkendu svatba, která byla jedna velká párty, takže s černým svědomím přicházím v pondělí.

Tipy pro odvykání nadměrného pití kávy

Bustle

I takové dny jsou, kdy jde káva za kávou! Pokud se tak ovšem opakuje den po dni, a vy se cítíte nevrlí, bolí vás hlava nebo je vám nevolno od žaludku, měli byste zapřemýšlet, jestli to není od nadměrného příjmu kofeinu. A pokud ano a bez kávy nedokážete žít (nebo si to nedokážete představit), podívejte se na následující tipy.

6 dobrovolníků jedlo týden 6 000 kcal

Tech Insider

Studie, která se snažila odhalit, co přesně se děje v našem těle, když překračujeme pomyslnou linii k inzulinové rezistenci a diabetu 2. typu. Vypadá to, že by příčinou mohl být oxidativní stres, který poškozuje naše buňky i DNA. Je ale nutno dodat, že šest lidí (navíc jenom jednoho pohlaví a nedefinované rasy) je velmi malý vzorek k tomu, abychom mohli činit obecné závěry a všem v riziku naordinovat antioxidanty.

Ambronite - nové zázračné jídlo v prášku

Food Navigator

Po Soylent přichází na trh podobný produkt - Ambronite. Pokud jste o Soylent neslyšeli, jedná se o potravu v prášku, která by měla nahradit klasickou formu stravování. Vychází z toho přesvědčení, že na dlouhou přípravu jídla není čas, a pomocí vhodně sestaveného prášku, drinku nebo něčeho podobného můžeme do sebe dostat potřebné živiny. Bohužel dle mého se Soylent trošku zvrhl a jeho zakladatel zbláznil. Místo toho tak přišel na trh Ambronite, který hlásá méně radikální myšlenku, a to, že jídlo je super, ale když jsme zaneprázdněni nebo ve špičce a na nějaké kuchtění zkrátka není čas, můžeme mít v zásobě tento zázračný prášek, který se o naše žaludky postará. Jak řekl jeden můj kamarád, všichni nějak zapomínají, že zdravé stravování začíná u žvýkání.

Co by mohli zaměstnavatelé udělat pro snížení rizika vzniku obezity?

Forbes

Obezita, obezita, obezita. Tak často slýchávaný pojem v posledních letech, že už muselo dojít i na pracovní život. Je pravda, že většinu dne trávíme v práci. Obzvlášť ti, co mají sedavé zaměstnání mohou být v ohrožení, protože mají nedostatek pohybu a pokud nemají přístup ke správné stravě, může být na problém zaděláno. Pro někoho luxus, pro někoho samozřejmost se můžou zdát intervence od zaměstnavatele pro podporu lepšího zdraví.

Bio, eko, organic vyznavač? Čti.

Details

Jestliže žijete bio životem nebo se chystáte k němu přejít, jaké sou vaše hlavní motivy? Očekáváte, že potraviny budou zdravější, budete se po nich cítit líp? Možná tak na dušičce.

GMO kuřata

Food Manufacturing

Trh s GMO plodinami se nám pomalu rozrůstá. V USA mají i GMO jablka, která nehnědnou. Co ale GMO kuře, které je odolné viru ptačí chřipky. Zní to jako sci-fi nebo je to jenom otázka zvyku a budoucnost bude přesně taková?

Nejnebezpečnější jídla na světě

Tech Insider

Mám ráda infografiky a tahle ukazuje ta nejnebezpečnější jídla na světě. Některá jsou notoricky známá, některá méně. Nebo by to do nich člověk minimálně neřekl. Třeba taková rebarbora anebo sýr, do kterého mouchy mohou klást vajíčka. (mimo soutěž, kdo tohle jí?)