30 dní do odletu!

30 dní do odletu!

Letí to jako blázen! Mám pocit, jako bych minulý příspěvek psala tak předevčírem. Co jsme zařídili nového k našemu pobytu v Kanadě?

Nejdůležitější novinkou je, že máme kde bydlet! Náš plán je přiletět do Vancouveru, rozkoukat se tam, zařídit podstatné formality a na celou zimu asi po dvou týdnech odjet do Revelstoku, což je dle slov mé kamarádky "magic place" v horách. Můj Jára tam byl už loni na měsíc jezdit za kámošema, takže to tam trochu zná a měl i vytipované kde bychom mohli bydlet. A ano, vyšlo to! Dle informací je to super barák se super lidma a já už se tam moc těším. Hlavně mi spadl ze srdce jeden kámen - bydlení. Pár jich tam ale navěšených ještě je. Nejpraktičtější bylo sledovat skupinu na FB, kde se poptávají/nabízejí právě pokoje nebo byty k pronájmu.

Aby byla rovnováha ve vesmíru, máme kde bydlet, ale přišli jsme o auto, které jsme měli slíbené od kamaráda, u kterého budeme ve Vancouveru. Ale co se dá dělat. Já osobně jsem ho brala jako velmi příjemný bonus, ale jestli bych si měla vybrat auto nebo bydlení, tak radši spím v domě než v autě.

Posledním bodem co jsme řešili je pojištění. To není vůbec jednoduchá věc k vyřešení! Za prvé jsem žila v domnění, že stačí pojištění na první 3 měsíce a potom ho hradí zaměstnavatel. No, ale to se netýká našeho druhu víz, takže je třeba se pojistit na celý rok. Což je momentálně dost palba. Tak čtyři dny jsem studovala pojistky, jejich plnění, jejich ceny, hledala jsem slevové kódy, aby to tak nebolelo. Nakonec asi sáhneme po pojistce, která nebyla vůbec v plánu, protože byla nejdražší. Já jsem ale už v rámci příprav přešla z paušálu na kredit (asi po deseti letech je to strašný nezvyk!) a za dobití dostala slevu. Jako by mě v tom T-mobilu vyslyšeli. Takže to vyhraje Allianz. Stejně mám pocit, že je to vždycky z bláta do louže a každá má v něčem výhodu i nevýhodu. Já si nejvíc přeju, abychom ji za celý rok nemuseli vůbec použít.