Co mám na Brně nejradši

Co mám na Brně nejradši

Prvně jsem myslela, že napíšu článek jako Brno! Velkolepý, plný dojmů, fotek, vzpomínek, upomínek, kaváren, malých pivovarů, tvarůžkových chlebů a nakládaných hermelínů. Který by se obsahem vyrovnal přinejmenším životopisu Ensteina, tipově USE-it mapě a vtipností scénkám z TopGearu. Jako přípravu jsem si trošku "zabrainstormovala" do diáře a pak mě napadlo, že takhle podobně celou tu brněnskou záležitost pojmu.

Kavárenský život

To je záležitost, která mě nesmírně baví a už od nepaměti s radostí navštěvuji všemožné kavárny. Ne, že bych se považovala za kávového znalce, rozpoznávala chutě a uznaně pokyvovala nad latté artem, ale zkrátka když přijdu do kavárny, cítím se výjimečně. Cítím se tak, že je to moje chvilka sdílená s někým nebo s nikým a má to svoje kouzlo. Přepnete do jiného modu. V Brně se mi zdá, je opravdu z čeho vybírat a pokud je někde plno, hravě dojdete pěšky do jiné kavárny. A máme Kofi-Kofi!

Hospodský život

Doby, kdy jsem pila lahváče Brnomedium ve Spodním traktu jsou naštěstí dávno zapomenuty. Jak se ostošest praží kávy a na mlýnek se cpe jedna Etiopie za druhou, tak se roztrhl pytel s malými pivovary a jednou pípou pro "exkluzivity". Což je rozhodně dobře, protože Brno se beztak nedá pít! K tomu všemu patří samozřejmě nakládaný hermelín, tvarůžkový chleba nebo škvarkovka.

Prázdniny

Když jsem poprvé zažila Brno o prázdninách, byl to takový ten pocit, kdy se všechno zdá být úplně stejné jak to znáte, ale něco je divně. Jako když si někdo vybělí zuby, vytrhá obočí, použije jiné stíny. Na první pohled stejné, ale přece tak jiné! O prázdninách v Brně panuje zvláštní klid, protože na prázdniny odtáhne z města miliarda studentů a v šalině do vás konečně nikdo nestrká batohem a dá se ji jezdit i v neděli večer.

Rozjezdy pro hvězdy

Noční mhd suplují tzv. rozjezdy a kde kdo si v nich (posílen kapkou alkoholu) připadá opravdu jako hvězda! V každou celou, v určité hodiny a dny i v půl, se sjedou všechny noční spoje na Hlavním nádraží a čekají na svoje pasažéry. Odehrává se nemálo dramat, kdy lítáte z jednoho nástupiště za druhým s nedojedeným kebabem a snažíte se najít svoji 9x. Když pak s nadšením a plnou pusou usednete, modlíte se, ať to všechno za bouřlivé jízdy zpátky nevyvrhnete. Já osobně si myslím, že pro řidiče jsou to interní závody a na dopravním podniku mají tabulky a soutěží.

Prigl

Brněnská přehrada poskytuje útočiště ve všech možných ohledech, jak pro sportovce, váleče i povaleče, procházkáře, pejskaře, pivaře, běžkaře i surfaře! Ne že by se tam dalo surfovat, ale cvičně pádlovat můžete až do padnutí. Navíc je to kousek za městem a co ji vypustili, dá se v ní i koupat. V červnu zde navíc probíhá obrovská ohňostrojová show.

Taky mám ráda Podnebí, protože mají nachos a tvarůžkové chleby velkých rozměrů.

Taky mám ráda vietnamská bistra s nejlepším Pho-bo na Olomoucké a potom hned kávu Na zastávce.

Taky mám ráda slovo šalina, i když se ještě pořád necítím oprávněna ho úplně říkat.

Taky mám ráda, že když jdu do města, náhodou potkám kamarády a známé, což znamená, že jsem tady doma.