Vancouver baby!

Vancouver baby!

Týden jsem strávila ve Vancouveru sama jenom s našimi hostiteli - Tomem a Zuzkou, protože Jaroslav byl fotit v Utahu. Nicméně byl v poušti v hicu, takže mě to ani nemrzelo a užívala jsem si krásného kanadského podzimu!

Pomalu jsem po svých objevovala centrum, ze kterého jsem tak z dálky nějak nadšená nebyla, ale z blízka už jo! Napřed nejstarší část - Gastown, potom všechny ty mrakodrapy a pak jsem viděla celé město pěkně z vrchu z vyhlídky na hoře Cypress. Tam jsem si uvědomila, že se mi tady bude i líbit. To jsem ještě nebyla v Kelowně a v Revelstoku.

Odpoledne jsme každý den někde byli. Buď jsem dělala Zuze a Tomovi řídiče na hoře Cypress (joo řídila jsem jeepa!), kde jezdili na kole nebo jsme jeli objevovat nějaké okolní krásy. Lynn Canyon Park je známý vodopády, do kterých skáčou adrenalinoví nadšenci a dále třeba provazovým mostem. Já jsem se stále ještě nezbavila strachu z divoké zvěře, takže jsem stejně pořád ostřila do dálky, jestli neuvidím medvědy. Jeden den jsme vyrazili do Squamishe, kde jsem jezdila na kole i já a to vám povím, adrenalin jako blázen, v půlce trailu ze stehen rosol, ale prostě musíte. 

Když se vrátil Jaroslav, konečně jsme mohli do města vyrazit spolu! A objevili jsme ten nejhezčí antikvariát, ve kterém jsem kdy byla. Prostě království knih, které jsou na sobě naládované a vy jen chodíte a stačí vám občas jednu vytáhnout z regálu a podívat se jenom o co jde. 

Vancouver je jinak pěkné město, i pěkné město na žití, ale jsem ráda, že jsme se rozhodli tady hned nezůstat, protože by to bylo jenom další pokračování městského života. A to já teď od Kanady zrovna neočekávám.

Docela narychlo jsme z města odjeli, protože už bylo třeba začít to naše kanadské dobrodružství na ostro! Chtěli jsme ještě pořídit auto, protože tady jste bez auta skoro jako bez noh. Nakonec jsme se ale rozhodli peníze ušetřit, protože ty tady letí vesmírnou rychlostí. Ale to snad nemusím psát. Jenomže pokud nemáte jistou práci, nemáte zaplacený nájem, tak vás to úplně chladnými nenechá. Teda mě rozhodně ne a už jsem začínala mít výčitky, že se tady jenom tak flákáme, přitom na dovolené tady nejsme, že ano. Vzali jsme to ještě přes Kelownu, kde jsme byli den u Marušky a Kuby a pak už Revelstoke. To už ale vydá na další článek, tak se těšte!