Páteční novinky 7.

Páteční novinky 7.

Je načase, abych se vrátila i k pravidelné rubrice a už se nevymlouvala na stěhovací šílenství. Protože teď mám vlastně docela klid a není tudíž důvod k další zahálce!

12 mýtů o hubnutí

Authority Nutrition

Možná si řeknete, joo tady těchto návodů a mýtů už tady na světě bylo..nicméně tento souhrn uvádí pěkně pospolu nejčastější mýty ohledně hubnutí. Včetně toho, že obezita je důsledkem jenom slabé vůle, kalorie z bílkoviny = kalorii z tuků nebo třeba, že fastfood musí být vždy nezdravý. 

Novinka ke svačině nebo k obědu?

Bakery and Snacks

Rozhovor se zakladatelkou Crobar přibližuje více novou ideu v udržitelnosti potravin. Šahá dokonce za hranice běžných potravin, a to do říše hmyzu. Christine Spliid vyrábí tyčinky ze cvrčkové mouky a dál přibližuje svou filozofii a další možnosti rozvoje. Budeme tak za chvíli obědvat místo steaku cvrččí tyčinky? 

Velké potravinářské firmy žádají o legislativní normu u transmastných kyselin

Food Navigator

Potravinářské firmy jako Nestlé nebo Kellogg žádájí v otevřeném dopise Evropskou unii, aby bylo legislativně stanovené maximální množství transmastných kyselin v potravinách, a to 2 gramy na 100 gramů tuku. Transmastné kyseliny hojně vznikaly dřívějším způsobem výroby margarínů - hydrogenací. Tento postup se dnes už nepožívá, nicméně tyto kyseliny, které mají negativní vliv na kardiovaskulární systém, můžeme stále nalézt v cukrovinkách, ale i v mléčném tuku, kde vzniká přirozenou cestou trávení v těle přežvýkavců. 

Balené bio pokrmy

Food and Drink

Další pomalu se zaplňující díra na trhu. Vypadá to, že sekce balených potravin brzy bude naplněna dalšími a dalšími produkty v kvalitě bio. Zejména tak pro trh Francie a Itálie, kde je o takové pokrmy velký zájem. 

Maso z laboratoře

Eater

Ano, tohle není až taková novinka, ale ve zprávě můžete najít pěkně udělané video, jak se vlastně ta masa pěstují. Za sebe vám řeknu, že je to divné a fascinující zároveň. S tím, jak přibývá na naši planetě obyvatel, je náročnější nás uživit. Vymýšlí se tím pádem alternativní způsoby, ať máme v budoucnu svoje hladové krky čím nasytit. Kromě výše zmíněných cvrčkových tyčinek, se nám na talíři může za nedlouho objevit i laboratorní maso. Je levnější, ekologičtější, ale potřebuje ještě hodně prověřit. Dali byste si takové "maso"?

Pár mýtu na vyvrácení

WQOW

Jako poslední je tady další video, kde nutriční terapeutka Anne Bauch vyvrací několik mýtů o výživě. Hned ze začátku to vzala z gruntu, kdy hovoří o nesmyslnosti detoxikačních procedur a přípravků (děkuji za to!). Na další se podívejte sami ;).