Nějaký ten výlet

Nějaký ten výlet

Nemůže to být pořád jenom o lyžování. O práci a o lyžování. Mně už to trochu lezlo na mozek a bylo nutné tyto aktivity namixovat s nějakým tím výletem!

Tohle možná bude pro nadšené lyžaře a pro ty, co si doma smutní v plus patnácti bez sněhu trošku rouhačský článek. Ale já jinak nemůžu! Přiznejme si to tady hezky černé na bílém, že asi nejsem typ člověka, co by musel strávit každý volný den na kopci broušením sjezdovek nebo lesů. Za tě několik týdnů jsem nalyžovala tolik, kolik snad za celý život ne. Vyzkoušela jsem takové věci, o kterých bych si nemyslela, že budu někdy dělat. A jsem za to všechno hrozně moc vděčná. Na druhou stranu jsem taky vděčná, že jsem se podívala trochu i po okolí a na list si můžu připsat pár nových navštívených míst. 

Začalo to výletem na hot springy. Představte si pod tím přírodní bazénky s horkou vodou někde uprostřed lesa, kam se tak hodinku projdete, a bude to úplně přesná představa. Alespoň těch, kde jsme byli my. I když je venku zima, v té teplé vodě se vydržíte válet klidně několik hodin a varhánky na prstech vám vůbec nevadí. A ještě když sněží, nemůže vám být hezčeji! Bylo to pár desítek km za Revelstokem a museli jsme jet trajektem, který je za-dar-mo! 

Když máte kocovinu, je to naprd. Když máte všechny druhy kocovin včetně té morální, je lepší si jet někam vyčistit hlavu! Tak jsem s Kubou a Jančou vyrazila do Trout Lake a Beatonu, že prý to tam je moc hezké. Bohužel si tady pod pojmem "je to tam hezké" pořád představuju jako to město a nějakou vybavenost. Nedochází mi, že se tím často myslí příroda. Takže jsme přijeli do Trout Lake, kde byl jeden pes na řetězu, spousta "domů" k prodeji a jinak ani automat na kafe. Kafe nevadilo, to jsem měla z domu. A když jsme se dostali pořádně i k tomu jezeru, nevadila ani ta opuštěnost, protože to tam bylo fakt hezké! 

Beaton je ještě větší díra než Trout Lake. Kromě pár chatiček, které jsou obydlené snad jenom v létě tam není nic. Spíš čekáte, kde na vás vyskočí týpek s puškou, že mu lezete na pozemek. V zádech mu bude stát žena, která bude ve skutečnosti jeho sestra. Ale s tou přírodou se zase nespletli! Vodopády, které vypadaly spíš jako z džungle, než z Kanady v únoru jsme obdivovali dlouho. 

Víc fotek a povídání má i Kuba.

Revelstokem protéká řeka, jejíž hladinu reguluje přehrada. Teď v řece moc vody není a když zajedete dál za město, můžete se po dně procházet. Bylo dost hnusně, takže my jsme procházku zkrátili, ale vlastně to byl ve výsledků takový výlet do srnčí zoo. Těch jsme potkali devět!

Takže tak. Není zima jenom o lyžování. Taky bych to ale ani za nic na světě nevyměnila, za jeden vyhrazený týden za rok v Alpách. A jak se tady vlastně lyžuje a že máme jenom dvě sedačky v resortu vám napíšu přístě!