Páteční novinky 14.

Páteční novinky 14.

Nejvíc mě tento týden asi zaujal Coca-Cola kamion. Ne, že bych chtěla tančit se skřítky u krbu s plechovkou v ruce, ale je fajn mít tu možnost. A i když není na tom nápoji nic zdravého, lidstvo nenaučíme jíst lépe tím, že mu vezmeme všechno špatné. Ale nebojte, není to tento týden jenom o sladkostech! Mám tam i zeleninu.

Arašídy jsou postrachem hlavně u lidí, kteří mají alergii. Vypadá to však, že jejímu vzniku můžeme předejít včasným podáním arašídů u dětí. V nově vzniklém RD Lounge vyšel článek s konkrétními radami a postupy. Vždy by mělo ale platit, že se prvně poradíte s lékařem svého dítěte. 

V BMJ se naštvali a rádi by zakázali Coca-Cole jezdit s jejich vánočním kamionem, který rozdává štětí, radost, lásku, ale i zubní kazy, kila navíc a potom cukrovku a horší věci. V Británii se snaží bojovat proti dětské obezitě všemi možnými prostředky (Jamieho Revoluce ve stravování, sugar tax) a teď jim chtějí vzít i ten kamion. V žaludku jim leží hlavně proto, že zadarmo rozdává plechovky Coca-Coly, propaguje se v novinách, na webu měst a je podávána přesná informace o tom, kde a kdy bude. Kam si můžete pro svou plechovku. Už se ale nevěnuje tolik prostotu na propagaci zdravého životního stylu a pak se zdá snaha zdravotních odborníků marná.  

Najednou se objevil a všichni si s ním začali čistit zuby, mazat si ho na chleba i na vlasy a dělat na něm vajíčka i brokolici. Kokosový olej, o tom je řeč. Já nevím, kdo s tím vždycky přijde, ale většinou to nebývá žádný zázrak. Kokosový olej je nacpaný nasycenými mastnými kyselinami a těmi bychom právě náš jídelníček přecpávat neměli. V této inforgrafice je daný do porovnání ještě s olejem řepkovým, olivovým a sojovým. 

Tyto dva jednodenní jídelníčky mají stejný počet kalorií. Není to ale jenom o číslech, ale taky co ze na nimi skrývá. Tak radši nepočítejte, ale zamyslete se nad tím, jeslti je to brambůrek nebo brambor. 

 

ChicP je start-up, který se rozhodl bojovat proti plýtvání potravin, konkrétně tedy zeleniny. On už ji tak nikdo moc nejí a pokud má třeba divný tvar, některé obchody ji vyhazují. Tomu se snaží zabránit tím, že z ní vyrábějí zeleninové dipy a docela se těší úspěchu. Pokud vás napadla podobná myšlenka, můžete spojit síly dohromady a odkoupit franchisu!

 

Je vám to málo? Sledujte můj Twitter účet, tam se každý den něco objevuje!