Páteční novinky 17.

Že si jdete přečíst Páteční novinky se skleničkou vína v ruce? Tak ji radši odložte, protože začal Suchej únor. Místo toho si můžete jít spočítat tečky na jazyku a zjistit, jeslti jste supertasteři!

 chcete vědět víc?

Páteční novinky 16.

Výjimečně jsem měla včera i dnes dopoledne volno, tak se na to podívejme, Páteční novinky v pátek! Jsem ráda, že si nedokonalé ovoce a zelenina nachází cestu k našim srdcím a snad se brzy bude prodávat ve velkém. Jinak už jste slyšeli o chytrém Nima senzoru?

 chcete vědět víc?

Proč detox nebrat

Detoxikační diety, detoxikační kúry, detoxikační ...., jsou známá věc. Zrovna se blíží období jara, kdy nějak na povrch vždy vypluje záplava článků, které nás přesvědčují o tom, že jsme zanesení, unavení, plní toxinů a měli bychom s tím něco dělat. Tím něco většinou myslí koupit si nabízený produkt, držet půst, pít ovocné a zeleninové šťávy, v nejhorším jenom vodu s pepřem a vzívat k tomu boha Detoxikanta, který vše umocní na druhou a my budeme opět čistí jako lilie. 

 chcete vědět víc?

Páteční novinky 15.

Tenle týden se nevyhneme kauze o Nutelle a dlouho skloňovanému pojmu clean eating. Mimo to, už jste slyšeli o Edipeel? Tak směle dál.

 chcete vědět víc?

Pamlskové sci-fi

Začalo to vstupem kolegyně do sborovny, která si chodila pravidelně pro kávu do automatu. Teď už musí do sborovny, kde máme kávovar, protože v automatu je káva s kofeinem zrušená. Regulace. Pak jsem si všimla dalšího automatu, kde řádila Pamlsková vyhláška a místo kokin tam teď jsou tužky, propisky a žvýkačky. Regulace. Úplně naposled mě dostal editorial od BMJ o Coca-Cole, který jsem zmiňovala v Pátečních novinkách. Tam je to zatím ve vzduchu.

 chcete vědět víc?

Páteční novinky 14.

Nejvíc mě tento týden asi zaujal Coca-Cola kamion. Ne, že bych chtěla tančit se skřítky u krbu s plechovkou v ruce, ale je fajn mít tu možnost. A i když není na tom nápoji nic zdravého, lidstvo nenaučíme jíst lépe tím, že mu vezmeme všechno špatné. Ale nebojte, není to tento týden jenom o sladkostech! Mám tam i zeleninu.

 chcete vědět víc?

Páteční novinky 13.

...v neděli. Vzpomněla jsem si na Helenku Vondráčkovou, která zpívá, že už to bude rok, co jí z vlaku mával. No, od posledních Pátečních novinek uběhlo hodně času, že už to snad bude taky rok. A ještě je neděle. Ale to přece nevadí, protože tak nějak to všechno stejně shrnujeme pod pojem víkend, a ten stále trvá. Tak po sto letech, jdeme na to!

 chcete vědět víc?

Zítra na východě

Hraje mi jakýsi playlist ze Spotify plný francouzské muziky (už v tom francouzském obchodě pracuju asi moc dlouho) a takové té rozvláčné, možná trochu romantické a já mám neuvěřitelný flash back z naší první dovolené s Jaroslavem. Jeli jsme tehdy do Belgie a v rámci ušetření a nějakého toho dobrodružství bydleli u lidech přes couchsurfing.

 chcete vědět víc?

Jasper

Ještě před odjezdem jsem chtěla stihnout pár věcí. Víte, jako třeba vidět všechny ledovce, vidět všechny modrý jezera, objevovat další ghost towny, jet na Vancouver Island a do Jasperu. Je evidentní, že některá přání jsou reálnější než druhá. A i když jsem byla smířená, že zůstanou vlastně asi všechna tato poslední přání nereálná, přijela Pája a ukázala mi, že to tak nemusí být. Tak jsme se sbalily na tři dny a vydaly se po Icefields Parkway do Jasperu!

 chcete vědět víc?

(Ne)konečně chodíme

Když jsme odjížděli do Kanady, byli jsme asi nejvíc nadšení do té zimy. Že budou metry sněhu, bílé Vánoce, lyžovačka každý den. Lidi nám často říkali, že si máme ale počkat na léto, že to je všechno ještě lepší. Já jsem v půlce zimy už jenom myslela na léto, protože nekonečná peřina nad Revelstokem mě začínala děsit. 

 chcete vědět víc?