Závěrečné zúčtování

V prvním článku jsem něco slíbila a ještě to nesplnila! A jelikož se sliby mají plnit, jde se na to. Abychom byli všichni v obraze, zkrátka se jedná o kompletní plán naší cesty, pěkně rozepsán a i s bonusem!

 chcete vědět víc?

Praktické rady do Norska

Mít obhlédnuté nějaké ty památky, úkazy přírody a pár nákupních tašek v kufru navíc je fajn. Mít přehled o nějakých praktických radách při cestování nebo návštěvě Norska ještě víc fajn. Mít to na jednom místě - nejfajnovější.

 chcete vědět víc?

Oslo, zastavení třetí

Říká se do třetice všeho dobrého, že? Tak to uděláme stejně s Oslem. Trojka je prostě tak akorát. Už nám toho moc k projití nezbývá, ale něco tak jedinečného jako Holmenkollen si velkou pozornost (třeba skoro svého článku) zaslouží.

 chcete vědět víc?

No a, že není Silvestr!

Myslím, že jsem ještě nikdy nebilancovala. Když mi kamarádka vykládala, že je to tradiční záležitost její oslavy Silvestra, tak mi to došlo a řekla jsem si, že je to super a proč to jako nedělám. Proč čekat ale do Silvestra?

 chcete vědět víc?

Oslo, zastavení druhé

V minulém díle jsme viděli operu a pobřeží Bygdoy. Teď se půjdeme projít od nádraží až k nejkouzelnějšímu parku, který je plný uměleckých děl!

 chcete vědět víc?

Umí trolejbus couvat?

Už pár dní pokládám náhodně svým známým a kamarádům tuto otázku. Ještě nikdo mi na ni nedokázal odpovědět, ba se spíš uculil a asi si pomyslel, co mě to zase napadlo za blbinu. Já opravdu chtěla znát odpověď, protože jsem to sama nevěděla. Mohla bych se na ně zlobit, že to nevěděli? Jasně že ne. Ale jsou chvíle, kdy se na lidi čertíme. Obzvlášť asi tam, kde jsme jako ryba ve vodě. Ve svém oboru, kde nám přijde jako naprostá katastrofa, že někdo něco neví! Vždyť je to tak jasné neasi!

 chcete vědět víc?

Oslo, zastavení první

Taky to tak máte, když někde jste, hrozně se vám tam líbí nebo to tam máte prostě rádi tak si představujete, jak byste někomu potom dělali průvodce a předali mu všechny svoje zážitky? Já to teda miluju! Často si představuju, když přijedu domů a jdu pěšky z nádraží, že se mnou přijela nějaká kámoška a já ji vykládám kde co je a odkud mám jaké zážitky. Stejně to mám s Oslem.

 chcete vědět víc?

Co chci stihnout do 30!

Tento seznam mě napadl vytvořit už dávněji a ještě více mě postrčil článek u Lucky na blogu. Ale nějak jsem nemohla pořád vymyslet více než dvě položky, které by v seznamu byly. Nicméně jsem si řekla, že je to jedno, a že právě při psaní mě něco napadne. A když to pak upravím nebo smažu? To je přece fuk.

 chcete vědět víc?

Lillehammer a poslední stanovačka

Poslední zastávkou na našem putováním před samotným velikánem, Oslem, bylo olympijské město Lillehammer. Cesta z Lomu byla nádherná, opravdu moc. Do údolí stékala ještě průzračná krásně modrá ledovcová voda a se zelenými lesy tvořila pěknou kombinaci barev.

 chcete vědět víc?

Jotunheimen a Lom

Svoje nadšení z tohoto parku jsem už naznačila v minulém příspěvku. Ale ono stále trvá a trvá, i po těch měsících. I po tom (a možná proto), co jsme si nesplnili ani jeden z výletů, který tam byl naplánován. Až na tu cestu po silnici 55.

 chcete vědět víc?